מרכז המידע

מיתוג העסק באמצעות עיצוב גרפי

העולם המודרני פועל במהירות הבזק וכל מסר תקשורתי יכול לעבור מקצה אחד של העולם לקצהו השני בשניות ספורות. הודות לעיצוב ולמוחנו הימני רובנו מקבלים החלטות משמעותיות ביותר, לפעמים אפילו ללא ידיעתנו. המוח הימני שלנו הוא האחראי על קליטת צורות וצבעים, מיקום ושאר אלמנטים לא מילוליים. עיצוב צורות וצבעים, גדלים ומיקום הוא בין האלמנטים המשפיעים על העולם הרגשי של הגולש.

באמצעות בחירה נכונה של צבעים וצורות, מיקום וגודל ההולם את ערכי העסק, ניתן ליצור את המסר המדויק ולהעביר אותו אל הגולש. מאחר והעסק הינו עולם שלם של ערכים, של מטרות, של חלומות, של אופן פעולה, של קהלי יעד מסוימים ועוד – אלו הופכים את העסק לבעל אופי ייחודי משלו. על מנת "לבטא" את האופי הייחודי של בית העסק יש לבחור עבורו את הסמלים המתאימים, הצבעים המייצגים אותו והצורות הנושאות את רוח החברה.

חשיבותו של המיתוג

אין ספק כי בעידן בו השוק מלא במסרים סמויים וגלויים, כאשר מוצרים רבים מגיעים אל השוק חדשות לבקרים וכאשר כל חברה עושה כל שביכולתה על מנת לקדם את מוצריה, מיתוג הינו הכרחי. המיתוג של העסק הוא למעשה הבידול שלו, היכולת שלו ליצור קשר ישיר עם הלקוח ולגרום לו לבחור דווקא בעסק הספציפי הרצוי. המיתוג האידיאלי הוא זה אשר יביא את הערך המוסף של המותג אל קדמת הבמה ויציג את היתרון התחרותי של החברה בצורה הטובה ביותר.

באמצעות קורס עיצוב גרפי מוצלח וייחודי ניתן לפתח את המותגים האידיאליים, תוך התמקדות מקצועית בהבנת ההתנהגות הצרכנית. באמצעות העיצוב ניתן לספר טוב יותר את הסיפור של המותג ולהביא אותו אל המקסימום הדרוש. כמו כן, באמצעות העיצוב ניתן למלא אחר דרישות הלקוחות ולבטא את הייחודיות של בית העסק. המיתוג למעשה מתחיל ברגע שהעסק נולד – ותפקידו של המעצב הגרפי הוא לזהות את האלמנטים המתאימים ולהביא אותם לידי ביטוי באמצעים גרפיים.

תפקידו של המעצב הגרפי

תפקידו של המעצב הגרפי הוא לייצר סמליל (לוגו) וכן חווית לקוח שלמה אשר תגרום לו לזכור היטב את החברה ואת הלוגו שעוצב עבורה למשך זמן רב. תהליך המיתוג כולל ומשולב בבניית אתר האינטרנט והפרופיל העסקי, בנייה של המוניטין האינטרנטי ברשתות החברתיות ובכלל, בניית מועדון הלקוחות ועוד. כל אלו מצריכים עיצוב גרפי ברמה הגבוהה ביותר. העיצוב מאפשר לכל עסק להגדיר בדיוק את הפן הייחודי שלו ואת היתרון היחסי שלו על חברות אחרות בתחום.

הודות לעיצוב הגרפי יכול בית העסק לחקוק את הייחודיות שלו בזכרונם של הגולשים והצופים ולהפוך את המוניטין לקבוע ומושרש בתודעה. אין ספק כי העיצוב הגרפי יכול להביא אל העסק את הלקוחות הפוטנציאליים אשר עד כה לא היו חלק מתהליך השיווק.

 

אודות - QR Scan

QR scan הנה חברת בת של "מדדים אינטרנט ועסקים". QR scan נוסדה על ידי שני יזמים צעירים אשר מאסו בטכנולוגיה פשוטה ורצו לקחת את עולם הסמארט-פון צעד אחד קדימה לפני כולם, ובכך להעצים את חווית הקניה של הלקוח בכל זמן ובכל מקום, ובו בזמן להביא את בעל העסק לחשיפה מקסימלית.

אנו רואים בתחום האינטרנט כ"ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות" לרבות בתחום הפרסום והקניה המקוונת, העמדנו לעצמנו יעד ברור והוא להוביל את החדשנות בתחום השיווק באינטרנט. לדוגמאות לחץ כאן.

החזון של חברת QR scan הוא להביא את המפרסם ליכולת מיצוי פרסום מקסימלית ובכך להגדיל את נתח שוק הלקוח, הן מבחינת חשיפה, הן מבחינת הגדלת הכנסות, והן מבחינת הגדלת חוג הלקוחות של הלקוח.

קרא עוד...