מרכז המידע

מיתוג עסקי בעידן המודרני

בעידן המודרני ורווי התחרות בו כל עסק מתמודד כיום, מיתוג עסקי הינו תהליך הכרחי שאין לוותר עליו בשום אופן. אין זה משנה מהו גודלו של העסק, מהו הוותק שלו בשוק או באיזה תחום הוא עוסק. בשוק המודרני התחרותי, כל עסק חייב לבצע עבודת מיתוג קפדנית אשר תיצור בידול שלו מהמתחרים ותעניק לעסק שלו יתרונות רבים ומשמעותיים. בנוסף, מיתוג נכון של העסק לא רק יבדל אותו מהמתחרים וימשוך אליו לקוחות חדשים, אלא גם יאפשר לבעלי העסק לגבות מחירים גבוהים יותר על השירותים, או המוצרים שהם מציעים ללקוחות העסק.

 

לא צריך, חייב

אחת המטרות החשובות והגדולות ביותר של מיתוג עסקי נכון היא יצירת מחשבה של "לא צריך, חייב" אצל הלקוח הפוטנציאלי. ברגע שלקוחות בטוחים כי הם חייבים את המוצר או השירות שמוכר העסק, הרבה יותר קל לבצע את השיווק ולבסס את העסק מעל כל המתחרים. בנוסף, המחשבה של הלקוח כי הוא מוכרח לרכוש את המוצרים או השירותים הללו, ומוצרים או שירותים עתידיים אותם החברה תציע, מאפשרת לבעלי החברה לבסס את העסק ולהוביל אותו להצלחה ארוכת טווח. מטרה זו ניתן להשיג רק בעזרת עבודת מיתוג מקצועית המבוצעת על ידי אנשי מקצוע מובילים בשוק, אנשי מקצוע בעלי ניסיון בתחום ובעלי מוניטין מוכח של הצלחות.

כיצד בונים נכון תהליך של מיתוג עסקי?

בכדי לבנות בצורה נכונה תכנית עבודה עבור מיתוג עסקי לעסק מסוים, ואין זה משנה באיזה תחום, חייבים לבצע מספר שלבים:

  • מחקר שוק – אמנם מדובר בשלב ארוך ודי מייגע אך מדובר בשלב החשוב ביותר. בשלב זה יש לנתח את המוצר או השירות שמציע העסק, מול מוצרים או שירותים דומים אשר קיימים בשוק, לבדוק את נקודות החולשה של המוצר שלנו מול המתחרים, לבדוק את קהל היעד, נקודות המכירה וכל נתון אחר. סקר שוק מקיף יעניק את הכלים והידע הדרושים בכדי לבצע את המיתוג בצורה נכונה ויעילה.

  • בניית אסטרטגיה – לאחר סקר השוק יש לבנות אסטרטגיית מיתוג התואמת את הידע שנרכש בסקר השוק ואת המסקנות שהתקבלו ממנו.

  • עיצוב ובניית קונספט – תהליך אשר כולל עיצוב לוגו, עטיפה ואריזה, כתיבת מסר שיווקי אשר סביבו יבוצע המיתוג ועוד.

  • הטמעת המיתוג – הטמעה של המיתוג שנבנה בכל נקודת מכירה של המוצר או השירות או בכל מקום בו ניתן ליצור מפגש של קהל היעד הפוטנציאלי עם המוצר או השירות.

בצורה זו בונים מיתוג נכון לעסק ומאפשרים למוצרים או השירותים שהוא מציע להפוך למבוקשים יותר ופופולאריים יותר, גם בשוק המודרני והתחרותי בו אנו חיים.

 

אודות - QR Scan

QR scan הנה חברת בת של "מדדים אינטרנט ועסקים". QR scan נוסדה על ידי שני יזמים צעירים אשר מאסו בטכנולוגיה פשוטה ורצו לקחת את עולם הסמארט-פון צעד אחד קדימה לפני כולם, ובכך להעצים את חווית הקניה של הלקוח בכל זמן ובכל מקום, ובו בזמן להביא את בעל העסק לחשיפה מקסימלית.

אנו רואים בתחום האינטרנט כ"ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות" לרבות בתחום הפרסום והקניה המקוונת, העמדנו לעצמנו יעד ברור והוא להוביל את החדשנות בתחום השיווק באינטרנט. לדוגמאות לחץ כאן.

החזון של חברת QR scan הוא להביא את המפרסם ליכולת מיצוי פרסום מקסימלית ובכך להגדיל את נתח שוק הלקוח, הן מבחינת חשיפה, הן מבחינת הגדלת הכנסות, והן מבחינת הגדלת חוג הלקוחות של הלקוח.

קרא עוד...